KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14299391
nr 1429 9391
Carl Månsson
(1892-1976), Sverige
Oljemålning, Signerad, skånegård. Olja på duk, 63x97, yttermått inklusive ram: 79x113 cm
Carl Månsson, svensk målare född i Lund 1892, död 1976.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
900 kr
måndag 1 november 2021
kl 20:10:58
700 kr
900 kr